רכיבה מערבית ? רכיבה על סוסים ? חוות סוסים אביטל

חלךיחך
Français English Russian

לבירורים והזמנות התקשרו עכשיו:

052-390-1530

או שלחו לנו הודעת ווצאפ.. 0523901530 ונחזור בהקדם

תודה חוות אביטל.

שם:
טלפון:
דוא"ל:
הודעה:

 


 

פיני אביטל

אלוף ישראל ברכיבה מערבית .
מזמין אתכם לחוות את החוויה המושלמת ברכיבה. 
טיולי רכיבה על סוסים בגן לאומי נחל אלכסנדר.

ובשמורת הצבים.

 

רכיבה מערבית
רכיבה מערבית כשמה כן היא, פיתוח מערבי אם כי לא אירופאי אלא אמריקאי. השיטה פותחה על ידי בוקרים בארה"ב ושימשה אותם בפעילותיהם בחוות. אולם מאז הרכיבה המערבית עשתה דרך ארוכה מאוד והיא נחשבת לרכיבה המוכרת ביותר בעולם ולחלק משמעותי בתחרויות. תחרויות הרכיבה המערבית מתחלקות לשני סגנונות עיקריים: תחרויות סגנון ומהירות מחד ותחרויות בקר. גם שני הסוגים הללו מתחלקים למספר תתי סוגים.
תחרויות הסגנון והמהירויות ברכיבה המערבית מתחלקים לשלושה: ריניינג, פלג'ר וטרייל קלאס. בתחרויות הריניינג הרוכבים צריכים להפגין את יכולות השליטה שלהם בסוס שלהם. הדרך לעשות זאת הינה על ידי ביצוע סדרה של תרגילים לעיני שופטים מומחים בתחום. התרגילים בעיקר קשורים בביצועים של הסוס תחת שליטתו של הרוכב עליו – בין התרגילים ניתן לראות עצירות חדות של הסוס אחרי דהירה ממהירות גבוהה, הליכה אחורה על פי מסלול קבוע מראש, דהירה במסלול מוקצה של מעגלים במהירויות שונות בהתאם לתחרות, סיבובים במקום וכדומה. בתחרויות מסוג פלז'ר הרוכב מראה את יכולות השליטה שלו בסגנונות רכיבה שונים על הסוס, כך שהשיפוט הוא על בסיס החיבור בין הרוכב לסוסים. בתחרויות הטרייל קלאס הרוכב נבחן על יכולתו לשלוט על תנועות ספציפיות של הסוס. כלומר – עליו להורות לסוס לבצע תרגילים שונים לעיני השופטים דוגמת פתיחת שערים, קפיצה מעל מהמורות, מעברים מעל מסלולי מכשולים ועוד.
גם בתחרויות הבקר ישנם שלושה סוגים של תחרויות: קאטינג, רופינג וורקינג קאו הורס. תחרויות הקאטיניג מתמקדות על היכולת של הרוכב להפריד פרה מעדר שלם של פרות ולשמור עליה מחוץ לעדר לאורך זמן מוקצב. התחרות מתבצעת על ידי רוכבים שמתמקצעים בתחום ספציפי זה ויכולים, תוך כדי רכיבה על סוס, לרדוף אחרי עדר. למרות שהסוס עושה חלק גדול בעבודה בתחרויות אלה גם מיומנויותיו של הרוכב חשובות ביותר. תחרויות הרופינג ממוקדות על פרה ספציפית בניגוד לעדר השלם. בתחרויות אלה הרוכב אמור לתפוס פרה בלאסו (חבל המיועד ספציפית למטרה זאת) ולכן ההתמקדות הינה על היכולות האישיות שלו. בתחרויות מהסוג השלישי, הוורקינג קאו הורס, הרוכב חייב להראות שליטה לא רק על הסוס שלו אלא גם על פרה ולהריץ אותה במעגלים מסביב למסלול ייעודי לכך.
חוות אביטל, הינה חוות סוסים המציעה למבקרים ליהנות ממגוון טיולי רכיבה על סוסים במרכז.

נבנה ע"י בניית אתרים פתרונות אינטרנט
« »