רכיבה טיפולית ? רכיבה על סוסים ? חוות סוסים אביטל

Français English Russian

לבירורים והזמנות התקשרו עכשיו:

052-390-1530

או שלחו לנו הודעת ווצאפ.. 0523901530 ונחזור בהקדם

תודה חוות אביטל.

שם:
טלפון:
דוא"ל:
הודעה:

 


 

פיני אביטל

אלוף ישראל ברכיבה מערבית .
מזמין אתכם לחוות את החוויה המושלמת ברכיבה. 
טיולי רכיבה על סוסים בגן לאומי נחל אלכסנדר.

ובשמורת הצבים.

 

רכיבה טיפולית במרכז

 

   רכיבה טיפולית היא שיטת טיפול המטפלת בבעיות רגשיות ופיזיות שונות והיא מקובלת ברחבי העולם כולו. רכיבה זו שייכת את הרפואה האלטרנטיבית אשר אפשר להגיד שהיום היא חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. כמעט כל אחד ואחת מכירים רופא הוליסטי, מטפל שיאצו או משתתפים בחוג יוגה. רבים מאתנו משנים את התזונה כדי להיות בריאים יותר ושומרים על כושר.

עבור חלק, השינוי בחיים אינו נועד רק לאימוץ אורח חיים אחר אלא בהצלת חיים של ממש ולרכיבה הטיפולית יש יכולת ליצור שינוי משמעותי בחיים. הרכיבה מצילה אנשים, בהם ילדים, נוער ומבוגרים, הסובלים מבעיות פיזיות ונפשיות.

התחומים בהם רכיבה טיפולית במרכז יכולה לסייע

כפי שנכתב, רכיבה טיפולית במרכז יכולה לסייע בבעיות רגשיות ופיזיות. ילדים ומבוגרים אשר סובלים מטונוס שרירים נמוך, מבעיות התפתחותיות, שיתוק מוחין ועוד מתחברים אל הסוסים ועוברים הליך מעמיק של ריפוי תוך כדי חוויה. ילדים ומבוגרים עם אוטיזם, הפרעות פוסט טראומטיות, הפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות ועוד מגיעים לטיפול ברכיבה ומשיגים תוצאות יוצאות דופן.

חיבור לטבע, לסוסים ולמטפל

במהלך הרכיבה מתקיים חיבור של המטופל לכל מה שנמצא סביבו. חיבור לטבע, לסוס ולמטפל ולכן חשוב כי הסביבה תהיה אופטימלית, מקבלת ונעימה. הרכיבה יכולה לסייע בחיזוק השרירים השונים ולכן היא נותנת מענה לשלל בעיות פיזיות. כדי שהדבר יקרה, המטופל חייב להתחבר אל הסוס ולסמוך על המטפל. רכיבה טיפולית במרכז היא תהליך פרטני אשר המטפל קובע בכל פעם כיצד נכון לגשת אל הסוס ולצאת לרכיבה.

במקרה של בעיות רגשיות, חשוב מאד שהמדריך יהיה מנוסה, קשוב ומוסמך לטיפול. המדריך צריך להבין את המטופל, לצעוד איתו צעד אחר צעד ולקבוע מתי הוא מוכן לעלות על הסוס וללוות אותו לאורך כל הרכיבה. רכיבה טיפולית  דורשת שילוב בין יכולות מוטוריות לקוגניטיביות ויכולת להתחבר אל הסוס ולכן על המטפל לזהות מהי הדרך הנכונה לגשת אל המטופל ולהיות קשוב לצרכיו לאורך כל הדרך.

מטפל בתחום רכיבה טיפולית חייב להיות מוסמך לכך

לא כל רכיבה על סוסים היא רכיבה טיפולית וחשוב לבחור בחווה מקצועית אשר המדריכים בה עברו הסמכה מתאימה לעסוק בטיפול ושמביאים איתם ניסיון בתחום. הדרך לדעת אם המטפל מתאים לך או לילדך היא לשאול שאלות, לבדוק היכן המטפל עבר את ההכשרה שלו, לשמוע על הניסיון שלו ולבקש לראות המלצות.

שיקול משמעותי נוסף בבחירת מטפל עבור רכיבה טיפולית במרכז הוא הקשר האישי. המטפל חייב להיות קשוב ואם ישנה דילמה, שאלה או ספק, תמיד חשוב לפנות אל החווה ולבדוק מה ניתן לעשות. כמובן, צריך לזכור כי במיוחד כאשר מדובר בתהליך טיפולי, יש לתת זמן לעבודה המשותפת וחשוב להבין כי החיבור יכול לקחת זמן. על המטפל להיות קשוב, סבלני, אך תהליך הריפוי יכול לקחת זמן מה.

טיפול בעזרת סוסים

הסוס הוא חיה מדהימה ויש לו יכולת להשפיע על מצב הרוח שלנו, הרגש ותוך כדי הרכיבה הגוף מגיע לאיזון. עם זאת, לבחירה של הסוס יש משמעות והמטפל צריך לבחור עבור המטופל את הסוס המתאים עבורו, סוס שהוא יוכל לסמוך עליו, שירגיש בנוח להתקרב אליו ולעלות עליו וסוס שיאפשר לו להתמסר. רכיבה טיפולית במרכז מתבצעת על סוסים רגישים והרכיבה מתבצעת במסגרת החווה ועם מדריך צמוד.

הטיפול הוא טיפול הוליסטי ולכן הוא כולל אלמנטים שונים של עבודה ומשלב בין גוף ונפש. הוא עובד על החיבור בין המטופל למטפל ובין המטופל לסוס ומטופלים שמגיעים יוצאים ממנו עם תוצאות טובות בהרבה מכפי שציפו.

חוות אביטל

חוות אביטל מעמידה לרשותך טיפולי רכיבה טיפולית במרכז עם מטפלים מקצועיים. החווה משתפת פעולה עם מכון וינגייט בהכשרת תלמידים כמדריכי רכיבה טיפולית ורכיבה מערבית. לפרטים נוספים, באפשרותך ליצור קשר או להשאיר את פרטייך באתר ונחזור אלייך בהקדם.

נבנה ע"י בניית אתרים פתרונות אינטרנט
« »