סוסים ואנשים ? רכיבה על סוסים ? חוות סוסים אביטל

Français English Russian

לבירורים והזמנות התקשרו עכשיו:

052-390-1530

או שלחו לנו הודעת ווצאפ.. 0523901530 ונחזור בהקדם

תודה חוות אביטל.

שם:
טלפון:
דוא"ל:
הודעה:

 


 

פיני אביטל

אלוף ישראל ברכיבה מערבית .
מזמין אתכם לחוות את החוויה המושלמת ברכיבה. 
טיולי רכיבה על סוסים בגן לאומי נחל אלכסנדר.

ובשמורת הצבים.

 

סוסים ואנשים
הקשר בין סוסים לאנשים הוא קשר עתיק יומין, עם עקבות ארכיאולוגים ברורים שמובילים אותנו 4500 שנה אחורה בזמן, לימים בהם הסוסים היו נחלתם של בדואים וכמעט לא היו מוכרים בעולם הרחב. חיות מסוימות כמו כלבים וסוסים הן חיות עם רמת אינטליגנציה שכלית ורגשית גבוהה והם מסוגלים לפתח עם האדם קשר עמוק בו שני הצדדים יכולים להפיק סיפוק ממשי. אנשים השתמשו בסוסים למטרות רבות ביניהן עבודה בשדה להפקת תוצרים שיאפשרו לאדם להתקיים כמו מזון, סחיבת נוסעים וסחורה למחוזות רחוקים ולפעמים אפילו לחימה.
אנשים עסקו באילוף סוסים לאורך ההיסטוריה כדי שיסייעו להם במשימותיהם. למרות שאף אחד מאתנו לא באמת יודע איך החיה מרגישה כשהיא מאולפת, כאשר מסתכלים על סוס או כלב מאולף אי אפשר שלא להרגיש שהם מסופקים ושהם "מצאו" את אשר חיפשו. חיה שבעליה מצליחים לאזן אותה בצורה נכונה היא חיה מאושרת. כיום, משמשים סוסים גם לטיפול בילדים ואנשים במסגרת רכיבה טיפולית. בני אדם בכל הגילאים בעלי ליקויים שונים יכולים, בעזרת הדרכה נכונה וסוסים עם מזג טוב, להגיע לתוצאות יפות ולכבוש מספר בעיות שמפריעות להם בחיים, מבעיות ביטחון עצמי ועד שיפור יכולת הקואורדינציה. החיה עוזרת לאדם להתמודד עם הפחדים שלו ונותנת לו הזדמנות לקחת שליטה על בעל חיים ולהוביל אותו, עם כל האחריות שבעניין. אילוף מסוג זה מלמד הרבה משמעת עצמית ומודעות כלפי הסביבה וממלא אנשים בתחושות סיפוק והגשמה עצמית.
סוס הוא אומנם חיה שאפשר לאלף להרבה מטרות, אך אין לטעות ולחשוב שסוסים הן חיות טיפשות. סוסים הם חיות אצילות, מלאות כבוד ואינטליגנציה, ואם האנשים שמנסים לאלף אותם לא יאלפו את הסוס ממקום של כבוד מעורב בדומיננטיות, ספק אם הסוס יקשיב לפקודות האנשים. חשוב לזכור את מקום האדם בחיי הסוס המאולף. האדם הוא המנהיג של הסוסים. הוא רותם אותם לעבודה והוא נותן להם אוכל. מנהיג טוב יתנהג בכבוד אל סוסיו ויכבד את הקשר העמוק שנוצר בין האדם לחיה וימשיך להפיק תועלת מקשר זה למשך שנים רבות.
נבנה ע"י בניית אתרים פתרונות אינטרנט
« »