מידע על סוסים ? רכיבה על סוסים ? חוות סוסים אביטל

Français English Russian

לבירורים והזמנות התקשרו עכשיו:

052-390-1530

או שלחו לנו הודעת ווצאפ.. 0523901530 ונחזור בהקדם

תודה חוות אביטל.

שם:
טלפון:
דוא"ל:
הודעה:

 


 

פיני אביטל

אלוף ישראל ברכיבה מערבית .
מזמין אתכם לחוות את החוויה המושלמת ברכיבה. 
טיולי רכיבה על סוסים בגן לאומי נחל אלכסנדר.

ובשמורת הצבים.

 

מידע על סוסים
הסוס נחשב לבהמת משאות בעלת 4 רגליים. הוא מסוגל לשאת משאות כבדים והמבנה הפיזיולוגי שלו מאפשר לו לפתח מהירות גבוהה מהר מאוד ולשמור עליה למשך זמן ארוך. הסוס הוא צמחוני ואוכל עשב וחציר בין אם בטבע או במרעה. כמו חיות אחרות, בדומה לכלב, גם סוסים ניתנים לאילוף על ידי בני אדם ובכך נוטים להשתמש בסוס לאורך ההיסטוריה לעבודות חקלאות שכוללות גרירה, שימוש ככלי תחבורי מרכזי שנמצא גם היום בשימוש, במיוחד באזורי שטח קשים לתנועה, במלחמה בתור מוביל לוחמים ומכונת לחימה מהירה ואימתנית כדוגמת מרכבה עם קשת ולוחם שיורים מהסוס על אויביהם, בתחרויות ספורט שונות, רכיבה טיפולית למטרת טיפול באנשים עם מוגבלות ולמטרות הנאה.
התיעוד הראשון של סוסים בשימוש בני האדם מתועד בסביבות 4000 לפני הספירה, סוסים חיים בממוצע כ30 שנה. סוסה סוחבת את צאצאה כ11 חודשים, כמעט כמו אישה, והסייח שנולד לומד ללכת על כל ארבע הרגליים כמעט מיד.
חלוקת סוסים לקטגוריות מתבצעת בגדול לשלוש קטגוריות:
  1. דם חם, סוסים אשר ניחנים במהירות וחוסן גופני ומנטלי ארוך טווח.
  2. דם קר, סוסים מהירים פחות אך חזקים יותר אשר טובים לעבודות סחיבה וחקלאות.
  3. דם פושר -סוסים שמהווים הכלאה בין שני הסוסים, לרוב על מנת ליצור סוס מסעות בעל מהירות טובה ויכולת סחיבה מפותחת. לפי הקטגוריות והגידול התזונתי והגנטי שלהם, סוסים יכולים להיות בגובה שבין 1.42 ועד 1.73 מטרים ולשקול בין 400 קילו ועד משקל עצום של כ700 קילו.
הקשר בין האדם לסוס הוא קשר עמוק ארוך טווח שעד היום מוכיח את עצמו כיעיל. הסוס נחשב לאחת מחיות העבודה החשובות לאדם ומהווה חלק בלתי נפרד בשלל חוות סוסים המשולבות באזורים מאוכלסים ברחבי העולם.
 
נבנה ע"י בניית אתרים פתרונות אינטרנט
« »